Медове щастя.
10 фактів про мед


Що потрібно знати про мед? Всього 10 фактів достатньо, щоб ви були здорові і щасливі.

1. Оптимальна доза для дорослих, які щодня отримують свою порцію вихлопних газів і радіації, 100-150 грамів (приблизно три повні столові ложки), для дітей - 30-40 грамів (неповна столова ложка).

2. Мед краще приймати два-три рази на день за півтори години до їжі або через три години після неї.

3. Це один з небагатьох продуктів, в якому вітаміни зберігаються набагато довше, ніж у свіжих овочах і фруктах. Наприклад, болгарський перець і шпинат втрачають половину вітамінів, які містяться у них уже через добу після того, як були зірвані. Немає сенсу перераховувати кількість вітамінів, мікроелементів і інших корисних речовин, які входять до складу меду, - їх більше ста. Але на один компонент варто звернути увагу - це калій. Вчені стверджують, що в середовищі , де він присутній, бактерії розвиватися не можуть. Саме завдяки бактерицидним і фітонцидним властивостям меду староєгипетське м'ясо збереглося до наших днів у своєму первозданному вигляді. До речі, найбільш сильну антибіотичну дію має поліфлерний мед , тобто зібраний із квіток різних видів.

4. Колір, смак і консистенція меду залежать не тільки від рослин, але і від складу грунту, клімату і висоти над рівнем моря. Існує ще так званий експресивний мед, тобто збагачений лікарськими добавками. Замість природного нектару бджоли переробляють цукровий сироп, змішаний з тими чи іншими екстрактами. Таким чином можна отримати молочний, хвойний, яблучний і інший мед. Іноді його купажують, тобто змішують кілька сортів для поліпшення смаку. Наприклад, мед конюшини має дуже слабкий аромат і смак. Щоб його " ​облагородити" , до нього часто додають липовий.
Фахівці стверджують: незалежно від назви і способу приготування кращий мед - стільниковий. Мед, відкачаний на медогонці, частково втрачає свої властивості.

5. Мед краще від цукру, варення, шоколаду, згущеного молока та інших солодощів бо легше, ніж цукор, засвоюється організмом. Він не подразнює слизову оболонку шлунка і кишечника, швидко проникає в кров і має заспокійливу дію. Побутує думка, що від меду повніють. Мед, звичайно, калорійний: в 100 грамах - 315-335 калорій. Але , по-перше, його неможливо з'їсти багато, а по-друге, цукерки і шоколад ще менше сприяють втраті ваги: у 100 грамах молочного шоколаду, наприклад , - 550 калорій.

6. Вважається, що мед не слід їсти перед виходом на вулицю, тому що він сприяє підвищеному потовиділенню, а в холодну погоду це загрожує застудою. Насправді від однієї чайної ложки меду, з'їденої на сніданок, ефект потовиділення мінімальний .

7. У маленьких дітей від меду може розвинутися діатез. Звичайно, в тому випадку, якщо, по-перше, дитина схильна до алергії, а по-друге, якщо він за один раз з'їсть свою тижневу норму. Доктор Джарвіс, натуропат і "медознавець", пропонує давати мед навіть новонародженим: він швидко абсорбується, а це позбавляє немовлят від болю в животі.

8. Любителі меду радять купувати його у одного - перевіреного - господаря. Уміння зробити правильний вибір приходить з досвідом, але кілька загальних правил все-таки є. Візьміть столову ложку меду і швидко покрутіть нею. Хороший мед - густий, тягучий, він не стікає з ложки, а як би намотується на неї. Але перевіряйте якість меду при температурі не нижче 20 ° С. Додайте у водний розчин меду пару крапель йоду: якщо рідина посиніє, значить, мед "обважнювал" борошном або крохмалем. Якщо водний розчин меду мутніє при додаванні в нього ляпісу - мед "зіпсований" цукром.

9. Для зберігання меду використовуйте емальований, скляний посуд, але не залізну або оцинковану. Добре зберігати мед у липових, осикових, вільхових бочках, але не в дубових або хвойних. Приміщення має бути темним, сухим і провітрюваним. При температурі нижче 5 ° С мед починає втрачати свої властивості. Його не можна зберігати поряд з квашеною капустою, оселедцем та іншими продуктами, які мають різкий запах.

10. Зацукрований мед має ті ж властивості, що й тягучий. Розтопити його можна, підігрівши у духовці або на паровій бані. Але в першому випадку мед не повинен нагріватися вище 35 ° С , а в другому - 45 ° С. При більш високих температурах мед втрачає свої лікувальні властивості.