Головна » Статті » Статті та матеріали про бджільництво

Бджоли лікуватимуть вінничан... біополем
Бджоли лікуватимуть вінничан... біополем

Протягом двох років пасічник з Вінниці Ростислав випробовував на собі, членах своєї сім’ї, друзях та знайомих користь від оздоровлення... бджолами. Тепер він разом із підприємцем Олександром Мішагіним вирішив запропонувати цей метод для вінничан.

Сьогодні, 20 травня, у нашому місті відкриють перший апітерапевтичний будиночок для лікування бджолами. Він представлятиме собою невеличку хатинку, ліжка в якій зроблені з… вуликів. Але не хвилюйтеся: тут усе зроблено для того, щоб жодна бджола пацієнта не вкусила.

Пасіка Ростислава знаходиться у Тиврівському районі, в лісовій місцевості. Саме там два роки тому він збудував будиночок, де замість ліжок поставив... вулики. Два під однією стіною і стільки ж – під другою. Вони розташовані таким чином, що отвір, через який бджоли вилітають з вулика і залітають до нього, знаходиться за стіною, на вулиці. Тобто у будиночок бджілки проникнути не можуть.

У кришці вулика зроблені отвори. Щоб бджоли через них не вилітали, зверху встановили сітку. На вулики поставили дерев’яний щит. Він слугує ліжком. Можна покласти матрац, але тоді менше відчуватиметься бджолине біополе. Тому для кращого ефекту стелять звичайну ряднину. До речі, спати на такому твердому ліжку лікарі рекомендують тим, хто має проблеми з хребтом. Щоправда, у даному випадку мова йде про лікування інших видів захворювань.

Метод не новий

- Метод оздоровлення організму з допомогою бджіл не новий, - каже пасічник Ростислав. – Найбільш активно його розвинув цілитель з Криму В’ячеслав Савін. Я був у нього, вивчав методику. Є схожі приклади у Полтавській та Івано-Франківській областях. Я ознайомився майже з усіма діючими методиками і спорудив такий будиночок для себе. Встановив його на пасіці. Він дерев'яний - літній варіант. Як кажуть, на собі спробував, що воно таке. Ефект перевершив мої сподівання.

Шум бджіл, як шум моря

- Гул бджіл у вулику мені чимось нагадує шум моря, - продовжує Ростислав. – Він то наростає, то затихає. Це так заколисує… Якщо випадково стукнеш по вулику, тоді гул стає голоснішим.

- Хіба вночі бджоли не сплять?

- Ні, не сплять. Бджоли сплять тільки взимку. А влітку вночі вони переробляють нектар, який зібрали за день. Щоб з нього утворився мед, бджола має "пережувати” його до десяти разів, щоразу при цьому додаючи свої ферменти. Так виробляється мед.

Ефект снодійного справляє не тільки «колискова», яку співають бджоли.

- Наукою давно доведено, що повітря на пасіці особливе, - розповідає пан Ростислав. – Неважко здогадатися, чому. Той, кому хоч раз довелося побувати там, де стоять вулики, не міг не звернути уваги на запахи, які витають навкруги. А все тому, що повітря «настояне» на продуктах бджільництва. Наприклад, прополіс є природним антибіотиком. Пилок, перга, бджолине і трутневе молочко – все це наповнює цілющими ароматами довкілля. Тому навіть просто перебування на пасіці поруч із бджілками уже корисне для людини. Надихавшись такого повітря, будеш спати, як немовля після купелі. Воно має ще й лікувальний ефект, особливо для тих, хто потерпає від астми та інших захворювань органів дихання.


Бджоли лікують біополем

Є ще один плюс на користь оздоровлення з допомогою працьовитих комах.

- Так само науково доведено, що бджолине біополе позитивно впливає на біополе людини, - каже мій співрозмовник. – Від цього поліпшується загальний стан, стає кращим самопочуття. Апітерапевти могли б деталізувати, в чому саме користь такого впливу, я ж кажу тільки про свої відчуття.

Про свій будиночок на пасіці Ростислав розповідав хіба що друзям. Більшість із них хоча б раз та побували в ньому. Ніхто не скаржився на тверду постіль. Зате кожен неодмінно дякував за міцний сон. Один чоловік приїздив з двома дітками дошкільного віку. Каже, навіть не сподівався, що так швидко минеться у малих нежить і кашель. Можливо, бажаючих полежати на вуликах було б і більше. Але ж їхати з Вінниці, більш як за сорок кілометрів, заради кількох годин оздоровлення... Та й займатися цим Ростиславу було ніколи. У чоловіка велика пасіка. Він уже 15 років бджолярує. Так само, до речі, як і два його брати.

- Раніше це було хобі, захоплення, - каже Ростислав. – А вже років три-чотири, як займаюся тільки пасікою, живу з цього, сім’ю утримую. Допомагають дружина, діти, сам би не справився.

Одним із тих, хто напросився до Ростислава на оздоровлення у його бджолярський будиночок, був і вінничанин Олександр. Після цього чоловік вирішив скооперуватися з пасічником і розпочати таку справу у Вінниці.

Весь день літаєш, як бджілка

- Не знаю, як так сталося, але дружина після десяти сеансів оздоровлення у будиночку на пасіці в Ростислава почуває себе набагато краще, ніж раніше, - каже Олександр. – Не буду нахвалювати, робити якісь висновки, але поки що факт очевидний: дружині стало краще, хоч у неї хронічне захворювання. Та й сам я відчув, настільки це корисна справа. Бо також проходив курси оздоровлення в будиночку з бджолами. Звернув увагу, що після п’яти годин сну спати більше не хочеться. А заряд енергії отримуєш такий, що весь день після того літаєш, як та бджілка. От я й подумав: чому б не запропонувати таке у нас, у Вінниці?

Буде ціла бджолина лікарня

Олександр має у власності невелику ділянку на П'ятничанах, на самому березі Південного Бугу.

- Ми домовилися з пасічником Ростиславом, що я виготовляю будиночки, а він забезпечує їх вуликами, - розповідає Олександр. – Перший будиночок уже готовий. Підготували для нього місце, розчистили чагарники, які там росли дотепер. Поруч буде ще один такий самий. Місце дуже гарне. Сподіваюся, бажаючим сховатися від міської суєти і трохи оздоровитися у нас сподобається.

Молодий підприємець попередньо радився з лікарями-апітерапевтами (тими, хто займається лікуванням продуктами бджільництва). Не тільки взяв до уваги їхні поради, а й вирішив назвати свої приміщення апі-будиночками. Ще один лікар – Олексій Галаган, відомий у місті тим, що оздоровлює людей з допомогою біополя пірамід, порадив зробити у бджолярських будиночках пірамідальний дах. Надав проект. Олександр дослухався до пропозиції, бо лікар казав, що така форма даху підсилюватиме біополе. Вірить, що так воно і буде.

За три години - 50 гривень

Курс лікування у Криму – 1-1,5 тисячі доларів. Саме стільки бере за десять сеансів апітерапії згаданий кримський цілитель В’ячеслав Савін.

- Не знаємо, з яких розрахунків виходить кримський цілитель, - кажуть Ростислав і Олександр (останній, до речі, також їздив у Крим подивитися, як там поставлена ця справа). - Але кошти, звичайно, немалі. У Савіна 15 будиночків - не дерев'яні, а з блоків. Він застосовує при лікуванні продукти бджільництва. До нього їдуть звідусіль – з Києва, Москви і навіть з-за кордону. Їдуть ті, хто може заплатити такі гроші. Для нас це фантастичні суми, вінничани стільки не заплатять, бо не мають. У нас буде набагато дешевше. За попередніми розрахунками, плануємо встановити плату 50 гривень за тригодинний сеанс. Ніч коштуватиме дорожче. Крім того, бажаючим будемо пропонувати всі види продуктів бджільництва. Якщо справа піде, можливо, з часом з’явиться лікар-апітерапевт.

А перед тим, як зайти на процедуру в апі-будиночок, треба буде надати довідку від лікаря про відсутність алергії на укус бджоли.

Довідка

Дихати повітрям на пасіці – означає оздоровлювати свій організм, а вдихати випари з вулика – це лікувальний процес. Ефірні масла прополісу, меду і воску, які виділяються з вулика, а влітку - ще й бджолиного молочка і перги, а також ароматів квітів медоносних рослин дезінфікують повітря на відстані 200 метрів. Знаходження в такій зоні сприяє зміцненню сну, поліпшує апетит, зміцнює нервову систему. Вдихання ефірних масел з вулика стимулює діяльність дихальних шляхів, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, зміцнює імунітет.

(З досліджень лікаря-апітерапевта, заслуженого лікаря України Бориса Охотського)

До речі, в Японії, де один із найвищих рівнів тривалості життя, повітря з вулика "упаковують” у спеціальні колби і продають як ліки для зцілення від бронхіальної астми, бронхітів та інших видів захворювань дихальних шляхів.



Джерело: http://20minut.ua/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%92%D1%96%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%96/news/10198096
Категорія: Статті та матеріали про бджільництво | Додав: sanator (15.08.2012) W
Переглядів: 5663 | Теги: сон на вуликах | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: