Головна » Статті » АпіСвітлиця

АпіСвітлиця (Медова кімната)
"АпіСвітлиця" (Медова кімната) 
та загальні принципи дегустації зразків меду по системі "ДКЗ".

Будь-яке приміщення, будь-якого власника спеціального або суміжного яке призначене для розміщення у ньому в спеціальній тарі єдиного зразку розставлених на підвісних стелажах у вигляді трапецій - фрагментів сота,  різноманітних видів та зразків меду призначених для дегустації.  У приміщенні мають бути забезпечені певні санітарні умови та правила збереження продукту бджільництва. Допускається таке розміщення  і у "АпіХатах"  авторської конструкції  Ст. Жука.   
Дизайнерське оформлення приміщення може бути характерними для конкретного краю, але обов'язково із атрибутикою проекту АпіМандри та організоване за його встановленими принципами.
Таке приміщення реєструється в електронній книзі замовлень системи ДКЗ  і пропонується туристам та іншим зацікавленим групам для їх відвідувань та сеансів дегустації. 

Перша АпіСвітлиця - медова кімната організована у приватному мініхостелі поблизу санаторія Синяк на Мукачівщині у корпусі "Синячок"
(перейти на сторінку АпіСвітлиці у Синячку)
Принципи класифікації та методи дегустації меду по системі ДКЗ
     Всі зразки меду групуються лише за його типом і візуально маркуються єдиним шифром, який присвоєний йому у єдиному АпіБанку даних меду (Медотека)  від проекту АпіМандри із необхідною деталізацією.
Інформація у базі даних має відкритий доступ для бажаючих через інтернет мережу.
     Вибір зразків меду для сеансу дегустації у групі здійснюється "жеребкуванням"  окремо для кожної групи дегустаторів і виключно у їх присутності.
Після роз'яснення загальних понять оцінки якості меду, кожен дегустатор оцінює його особисто у письмовій формі по п'яти бальній системі за двома критеріями:  
- запах;
- смак ;
Результати дегустації вносяться у єдину базу данихМедоТеку у присутності туристів-дегустаторів, відтак рейтинг всіх зразків меду стає доступний для всіх.

Такий принцип ставить всіх пасічників - учасників проекту АпіМандри у рівні умови та забезпечує об'єктивність їх оцінок, прозорість та незаангажованість по відношенню до них.
За загальними результатами дегустацій виводяться переможці якості меду за різними критеріями та у різні періоди.
Цей принцип на нашу думку сприяє взаємній довірі між туристом-покупцем бджолярських продуктів та їх власників - конкретних пасічників. 
Це у свою чергу дасть нам можливість розвернути справжній інтернет ринок бджолопродуктів, передбачений у проекті АпіМандри

Детальний опис туру;      
Дегустація меду в АпіМандрах


    Сеанси дегустації проводяться як для малих, так і для великих груп гостей - туристів у заздалегідь вказаний час. Тривалість сеансу  від 30 хв. до 2 годин за бажанням.
    Із кожного сегменту вибирається певна кількість екземплярів методом випадкових чисел або їх суми, названих самими учасниками туру. (Відлік розпочинається зверху до низу і зліва направо).
    Кожному учаснику видаються дегустаційні одноразові пластмасові палички і формуляр "протоколу дегустації", у якому учасники вносять шифр меду та проставляють свою оцінку у двох номінаціях за 5 бальною системою:   смак   та  запах.   (Вигляд до уваги не береться через те, що вигляд меду може змінюватися із часом сам по собі).
     Дані протоколів вносяться у базу даних і розносяться по рейтингових таблицях автоматично.  Протягом сеансу дегустації гостям розказують про типи меду, представлені у колекції даної Медової кімнати, та про місця їх збору, рід бджіл, їх повадки і так далі.  Ті що бажають, можуть переглядати рейтингові таблиці або будь-які інші матеріали про мед і замовляти окремі порції продукції бджільництва від конкретних пасічників або із конкретних регіонів.
     На завершення кожному учаснику видається компакт диск із інтерактивними матеріалами, відеофільмами про бджільництво, та адреси пасік АпіМандрії  і т. інше. ...
     Вартість сеансу дегустації  15 - 25 грн.  у залежності від кількості дегустованих екземплярів.
     Подібні "Медові кімнати"  можуть локалізуватися у будь-якому регіоні, особливо у місцях скупчення туристичного та санаторно-курортного потенціалу того чи іншого краю. Міні "Медовими пірамідами" для дегустації буде укомплектована кожна АпіХата для додаткового сервісу своїм клієнтам. Екземпляри меду для дегустації можуть "мігрувати" але виключно під наглядом проекту. Після надання меду в Медотеку за його стан відповідальність несуть власники дегустаційних осередків.
Категорія: АпіСвітлиця | Додав: sanator (08.05.2012) | Автор: Жук Степан Кирилович
Переглядів: 3121 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: